Pagina 1 van 2

Denken ook eens aan .....

Geplaatst: Di Jan 01, 2008 15:30
door RUSOR
.... de tweeweelers dit jaar...
We zijn niet altijd zo braaf op de weg maar deze Duitse test is stemt toch wel tot nadenken.
Zowel voor de motorrijders zelf maar zeker voor de automobilisten..... We zijn er sneller dan je denkt ook al rijden we volgens de wegcode. Ook zijn we vaak onzichtbaar maar we zijn er wel.... Denk er eens over na, na het bekijken van dit filmpje. Het is niet de bedoeling om één van de partijen de zwarte piet toe te schuiven maar hier zijn enkel verliezers. Als wij motorrijders rekening houden dat we niet gezien worden en jullie autorijders twee keer kijken kunnen we samen veel leed en mooi speelgoed sparen. Zo worden we allemaal beter van :D

http://www.gaskrank.eu/tv/motorrad-schu ... i-1194.htm

Alvast bedankt

Een MINI rijdende Motorrijder

GRTS Danny

Geplaatst: Di Jan 01, 2008 17:38
door minibandit
thnx Danny...een zeer nuttig filmke...hoe hard het ook moge lijken !!!
als motorrijder kan je niet defensief genoeg rijden, dan nog kom je situaties tegen waar je achteraf van denkt...oef ik heb weer geluk gehad !!!!!!
de autobestuurders blijken altijd "te schrikken" van een motorrijder...ook al is dat een chopperke met amper 65 pk :grin:

ik kan trots van mezelf zeggen dat ik wel degelijk rekening houdt met de motorrijders !!!
wss omdat ikzelf dikwijls genoeg in de situatie gezeten heb van...hoe is dat nu mogelijk, ben ik onzichtbaar of wat... :twisted:

leuk om dit initiatief op een autosite te mogen ontdekken :P

ik wens jou nog veel veilige km's...zowel met de MINI als met de motor !!!!!!!!!!

Geplaatst: Di Jan 01, 2008 18:17
door Dangixxer
Leuk dat je dit even aanhaalt!
Kan mij hier overal alleen maar bij aansluiten!

Er is vooral veel onbegrip, afschuw en onverdraagzaamheid tussen auto's en moto's.
En het is steeds de moto die het onderspit delft :(

Dus voor mij niks beter dan mijn fluo rood Dainenseke en Araike :grin:

Geplaatst: Di Jan 01, 2008 18:53
door RUSOR
Hoi,
Toffe reaktie....
En ja ik draag een licht kleurtje van pak..... Zeer licht grijs met veel reflecterend matriaal

Maar als ik aan de andere van de zit.... in de auto dus.... verschiet ik ook nog geregeld van motards.

Ik hoop alleen dat we elkaar wat beter begrijpen op de baan :D

GRTS Danny

Geplaatst: Di Jan 01, 2008 20:33
door Clubmanneke
Hey,

Een tof topicske met niks dan de waarheid in ...
Ben ook ex-motorrijder tot ik mijn eerste MINI kocht...
Beiden schatten mekaar soms dikwijls fout in :(
Met alle gevolgen vandien...

Houd de oogjes open , allebei en keep it safe !!

Geplaatst: Ma Jan 21, 2008 14:32
door mujer
sorry beetje late reactie
maar we zullen zeker aan de motards denken, ben er zelf ook ene geweest, dus weet ook wel hoe sommige autorijders zijn.
Maar is het nu voor de motards of de autorijders, we kunnen niet iedereen over dezelfde kam scheren. In beide kampen zitten goeie en slechte (jammergenoeg) en dit zal altijd zo blijven, vrees ik.

Geplaatst: Di Jan 22, 2008 16:17
door sscooper
ik hou er ook altijd rekenig mee op de baan met motards (mooi opzij gaan in de fille om te laten passeren)... het is waar dat vele automobilisten soms verkeerd reageren op motards... en verkeer inschatten hoe snel de moto aankomt rijden... :? en zo gebeuren veel accidenten... en zoals mujer zegt is het waar er zullen er in beide partijen wel goede en slechtere inzitten die in de fout gaan... :o

wie weet wordt ik zelf ooit motard... :P :D gisteren opt salon een paar mooie exemplaren kunnen zien... 8) nu de cents nog eh.. :P

Geplaatst: Di Jan 22, 2008 16:39
door RUSOR
Hoi,
Fijn dat jullie er toch rekening mee houden en dat het leeft bij jullie....
Afbeelding

Bedankt

@Sscooper
Als je nog wat motofoto's wil zien van de salons van afgelopen jaren kan je op mijn smug mug terrecht....
http://rusor.smugmug.com/Events
Afbeelding

Er zitten wel veel BMW tussen maar met die afwijking ben ik geboren :D :D
GRTS Danny

Geplaatst: Di Jan 22, 2008 23:57
door minibandit
Afbeelding

hoe zijde gij daar op geraakt... AfbeeldingAfbeelding

Geplaatst: Di Jan 22, 2008 23:59
door minibandit
sscooper schreef:ik hou er ook altijd rekenig mee op de baan met motards

ja da heb ik vorige zomer gezien...ikke met de moto, gij de MINI en achteraf bleek dat ge me totaal niet gezien had :lol:

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 12:08
door sscooper
minibandit schreef:
sscooper schreef:ik hou er ook altijd rekenig mee op de baan met motards

ja da heb ik vorige zomer gezien...ikke met de moto, gij de MINI en achteraf bleek dat ge me totaal niet gezien had :lol:


dat is waar... ma als! ik er een zie dan hou ik er rekening mee.. :P
als ik u volgende keer zie dan zal ik u zelfs escorteren!! :grin: :P

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 12:16
door minibandit
sscooper schreef:dat is waar... ma als! ik er een zie dan hou ik er rekening mee.. :P
als ik u volgende keer zie dan zal ik u zelfs escorteren!! :grin: :P


das de sleutelzin hier seh !!
als ik er een zie...ze hebben ons gewoonlijk niet gezien of veel te laat of.... :roll:

een escorte...mmmmm... ik denk dat ik u beter kan escorteren, ge zou anders toch maar in de weg rijden :lol:

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 14:11
door sscooper
minibandit schreef:
sscooper schreef:dat is waar... ma als! ik er een zie dan hou ik er rekening mee.. :P
als ik u volgende keer zie dan zal ik u zelfs escorteren!! :grin: :P


das de sleutelzin hier seh !!
als ik er een zie...ze hebben ons gewoonlijk niet gezien of veel te laat of.... :roll:

een escorte...mmmmm... ik denk dat ik u beter kan escorteren, ge zou anders toch maar in de weg rijden :lol:


:P :lol:

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 14:56
door Mini82
Volledig mee eens met alles wat er hier geschreven staat.
Ben namelijk zelf een fervent motorrijder :wink: , en maak het iedere keer weer mee.
Ofwel niet gezien(niet willen zien), verkeerd ingeschat, etc... .
Kijk zelf zeer goed uit alsd ik met de wagen rijdt, en ook als ik met de motor rijdt.
Wens iedereen een veilige reis en een vredig samenzijn toe :wink: 8) .
En ook een warme en droge zomer :grin: :D .

Grtz Mini82

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 17:23
door RUSOR
minibandit schreef:Afbeelding

hoe zijde gij daar op geraakt... AfbeeldingAfbeelding


Awel heel simpel :roll: :roll:

Gewoon opstappen en dan drukt een sympatieke madam op een knop en de motor ging vanzelf ophoog :twisted: :twisted: :twisted:

GRTS Danny

Geplaatst: Wo Jan 23, 2008 20:28
door miniline
nog MINI-rijders met ne moto. ik rijd zelf ook met de moto maar nu is het wat aan de frisse kant he maar ook ik laat die gasten wat zomer en winter rijden altijd voor gaan en ook in de file laat ik ze vrij passeren se . en nie iedere chauffeur denkt er zo over want ik heb al stunten gezien onderweg en ik moet zeggen nie normaal hoor. maar desondanks is motor rijden toch ook wel plezant al ben ik dan wel een beetje aan de trage kant op de motor maar met de MINI...... een pak sneller se.

Geplaatst: Wo Feb 27, 2008 12:25
door MY Dweiltje
Al, hmm 24 jaar op de motor :grin:
Laatste jaren niet meer op de openbare weg :shock: kreeg 't een beetje te benauwd zelfs bij zéér defensief rijden,...

Als motorrijder bekijk je de weg ook in je mini (auto) helemaal anders,... En ik kan best begrijpen dat sommige chauffeurs dat niet doen omdat ze ook nog nooit op de motor hebben gezeten. Niets mooier dat we mekaar beter verstaan!!

Steeds weer zie ik mensen hoofden schudden bij een ongeval met motorfiets en auto,... en ja het was de motard die,.... yep het was het onfortuinlijke moment dat twee mensen met twee diverse bewegingsapparaten spijtig genoeg in aanraking kwamen,.... omdat in 95% de één de andere niet had gezien,....
Is me achter 't stuur van de auto ookal voorgekomen dat ik me rot schrok als er ééntje langs kwam,...

Ik heb daar een zéér eigen mening over maar die zou ons waarschijnlijk te ver leiden,... De prijzen van de rijbewijzen swingen de pan uit, wel,.... dat ze iedereen die voor een rijbewijs gaat ook eens op de motor zetten of visa versa,... een aantal dingen zouden misschien héél even duidelijker zijn waarom het zo ver en klein lijkt maar ooo zo snel bij is,....

Geplaatst: Wo Feb 27, 2008 12:43
door Stafke
Eerste keer dat ik dit topic zie, goed dat hier toch wat aandacht aan besteed wordt.
Rijd zelf nog maar een jaar met de moto, en kom tot de vaststelling dat je eigenlijk maar pas weet hoe je rekening kan houden met motards als je zelf met de moto ( defensief ) rijd.

Soms verschiet ik zelf wel eens ...... "die had ik nu echt niet gezien" ...... niet tegenstaande ik er echt el rekening probeer mee te houden.
Maar als je eens plots moet uitwijken is een portie geluk altijd welkom.

Geplaatst: Wo Feb 27, 2008 20:56
door RUSOR
MY Dweiltje schreef:De prijzen van de rijbewijzen swingen de pan uit,


Awel dat vind ik een goede opmerking en niet alleen in de context die jij hier aanhaald.
De jeugd kan dat niet meer betalen een autorijbewijs en een motorrijbewijs.
Dus kiezen ze meestal voor de auto.... De beginende motard is tegenwoordig aan vergrijzen en dat vind ik niet zo'n goed gegeven..... Jong geleerd is nog steeds oud gedaan.
Ik vind het systeem in Frankrijk veel beter.... Vanaf 16 jaar mogen ze daar met een 125cc rondrijden met beperkt vermogen. Hier leren ze teminste omgaan met motoren Hier in Belgie bekijken ze het steeds vekeerd in kader van de zogezegde verkeersveiligheid.
Ze verleggen gewoon het probleem van de onervarenheid naar een latere leeftijd door dit rijbewijzensysteem ipv iets constructief aan betaalbare opleiding te doen. Dit zou veel miserie voorkomen denk ik.
Dit is mijn persoonlijke stelling.

Toch fijn dat deze topic in de spotlight blijft 8)
GRTS Danny

Geplaatst: Do Feb 28, 2008 10:05
door MY Dweiltje
Aan alles gaat een leerproces vooraf. (meestal met vallen en yep, opstaan,......)

Het Frans systeem heeft ook zijn nadelen maar ergens ben ik er voor te vinden.
Wie van onze jonge gasten kan, en zijn auto en zijn motorrijbewijs halen,..... hmmmm dan moeten ze al meerdere deftige vakantiejobkes vinden of,.....

We krijgen dus inderdaad een aantal, en geen kritiek hierop mensen, dertigers, veertigers,.... die zowat in een adempauze komen van hun leven, kids zijn wat groter, huis zo goed als afbetaald,.... financiëel komt er ruimte en ja, ze kopen een motor,.... met alle respect ge haalt ze er elke zondag zo tussen uit, en ja deze mensen zijn aan't leren en daar is niks mee,... Alleen merk je zéér dikwijls dat ze niet gewapend zijn tegen.... zichzelf en het kleinste voorval,.... Nogmaals genen kritiek en iedereen moet leren,....

Ik ben tegen verplichten en vele regeltjes, maar deze mensen zouden ze, we moeten sensibilizeren dat er organisaties zijn waar je op relatief korte tijd (1 dag, 2 dagen) héél veel kan leren van jezelf, je fysieke paraatheid en je motor en tegen vrij democratische prijzen zeker als je gebruik maakt van het systeem zoals, bijv. opleidingscheques,....

Wel voor de auto kan dat ook,... ben nog niet zolang geleden een dagcursus voertuigbeheersing gaan volgen en vond dat ik zelf niet slecht rondbolde (45000km per jaar + dan de motorkm,... al meer dan 20j, dan hebt ge toch al even rondgesjeesd,...) maar ben daar toch een paar keer rood geworden,...

Als je uiteindelijk ziet wat de kostis van zo'n dag i.v.m. de kostprijs van een autorijbewijs,.... wel, ik zou het bijna verplichten,..... (ookal ben ik tegen het opleggen van,....) Bedrijven kunnen dit soort cursussen fiscaal aantrekkelijk inbrengen, wel hier moet toch iets kunnen naar de jongeren toe,...

Maar ja ik ben geen politieker en zou ook nie echt populair zijn denk ik,.... :?

Is makkelijk over praten,.... maar,..... Mijn kids mogen allen op de motor als ze dat willen en het financiëel aankunnen maar ik neem ze toch eerst even naar't circuit en hoop dan ergens dat ze eens een klein oef momentje hebben,....... Staan ze terstond een stuk vaster met de voeten op de begane grond.

Hé is er een mini cursus, is ook 20 jaar geleden dat ik er nog mee gereden heb!!???? :grin: Denk dat ik de Dooper ns mee naar FR neem om zo eens even des ochtends een toerke te doen, LOL,..... :roll: maar hoe moet ik dat uitleggen aan de eigenares,..... Schat, ik ga een dagske op't circuit rijden hé,... "en , neem de gij uwen helm nie mee",...." hmmm, neen uw autosleutels zijn genoeg,... " :grin: kans is groot dat ze zelf rijd,... lol,....

In 2006 trouwens een hele klets Classic Mini's tegen gekomen in Folembray,... was mooi zicht, Een heel hotel vol met Mini's die 'sochtends vertrokken en evenveel IT bikes die aankwamen, om 's anderendaags te rijden,.... was een erg leuke combinatie